WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE MONTAŻU DRZWI WEWNĘTRZNYCH

Chociaż instalacja nowych drzwi wewnętrznych może być stosunkowo łatwa dla entuzjastów majsterkowania w całym kraju, wielu z nas wymaga trochę wskazówek, aby upewnić się, że montaż przebiegnie tak gładko i skutecznie, jak to możliwe. Wiemy, że zakup nowych drzwi to inwestycja w Twój dom i wnętrze, dlatego dbanie o nie jest absolutną koniecznością. Nie chcesz instalować drzwi, które same grzechoczą lub huśtają się, dlatego ważne jest, abyś zawsze najpierw zapoznał się z instrukcją montażu dostarczoną z drzwiami.

Ten artykuł ma na celu dostarczenie podstawowych wskazówek, jeśli chodzi o wieszanie drzwi wewnętrznych. Odnoszą się one do szeregu opcji drzwi, niezależnie od tego, czy montujesz nowe drzwi do starego otworu, czy nowe drzwi do nowego otworu i tak dalej.

Jeśli jednak zmagasz się z procesem instalacji, zdecydowanie zalecamy zatrudnienie profesjonalisty.

WYMIARY DRZWI

Zanim będziesz mógł zamontować nowe drzwi wewnętrzne, musisz dokonać prawidłowych pomiarów swoich obecnych drzwi. Nasz prosty przewodnik po pomiarze drzwi zawiera niezbędne wskazówki i wiedzę, jak zrobić to prawidłowo, dzięki czemu nie przegapisz żadnych kluczowych kroków, które mogą cię ugryźć, gdy pojawią się nowe drzwi i okaże się, że są w rzeczywistości za duże lub zbyt mały. Przygotuj się więc i przygotuj swoją taśmę mierniczą.

Różne drzwi pozwalają na różne ilości przycinania, zapoznaj się ze „Specyfikacją techniczną” na stronie produktu online lub zadzwoń po poradę do jednego z naszych ekspertów od drzwi • Jeśli nie możesz kupić drzwi o dokładnie takim rozmiarze, jaki potrzebujesz, możesz sprawdzić ilość, jaką możesz przyciąć, aby sprawdzić, czy uzyskasz dobre dopasowanie • Zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym pomiarów, aby uzyskać więcej informacji

LAMÓWKA

Przycinanie drzwi na wymiar jest znacznie łatwiejsze niż wielu ludziom się wydaje. Jeśli jesteś przygotowany do samodzielnego przycinania drzwi, będziesz potrzebować kilku narzędzi, na które składa się ołówek, taśma miernicza, strug do drewna, piła ręczna i małe drewniane kliny. Samolot ręczny wykonuje większość ciężkiej pracy, ponieważ po prostu goli równe ilości z każdej strony, ufając, że masz dokładne ślady ołówka z poprzedniego pomiaru.

 • Aby uzyskać dobrze dopasowane drzwi, drzwi powinny mieć szczelinę 2 mm z każdej strony i u góry
 • Szczelina na dole zależy od grubości podłogi
 • Użyj struga do drewna, aby uzyskać równe wykończenie
 • Wyszlifuj drzwi w dół, aby uzyskać gładkie wykończenie
drzwi Intenso
montaż drzwi

WYKOŃCZENIA DRZWI

Istnieje wiele wykończeń i zabiegów dostępnych dla Twoich drzwi. Rozumiemy, że każdy ma swój własny styl i gust, ale oto kilka wskazówek, które zalecamy, jeśli chodzi o wykończenia drzwi. Upewnij się, że drzwi są całkowicie suche przed nałożeniem jakichkolwiek powłok. Jeśli nakładasz wykończenia na istniejące drzwi, najlepiej zeszlifuj resztki wypełniacza lub farby.

Istnieje kilka opcji do wyboru dla swoich drzwi:

 • Naturalny • Woskowany • Olej • Lakier / Lakier • Bejca • Farba

Jeśli zamierzasz używać olejów do ochrony drzwi, zalecamy stosowanie twardych wosków Treatex i Osmo do drzwi wewnętrznych oraz olejów Impranol i Osmo do drzwi zewnętrznych.

 

INSTALOWANIE ZAWIASÓW DO RAMY

 • Przed przystąpieniem do montażu zawiasów w ramie należy sprawdzić, czy nowe zawiasy pasują do starych w ramie. Jeśli nie, musisz dokładnie zaznaczyć, gdzie będą nowe, a następnie odkuć dodatkowe drewno.
 • Po zaznaczeniu wszystkich pozycji zawiasów przykręć każdy zawias śrubą środkową
 • Jeśli instalujesz drzwi z forniru z prawdziwego drewna, formowane lub MDF, potrzebujesz 2 zawiasów, podczas gdy drzwi zagruntowane wymagają 3 zawiasów – zalecamy 3 zawiasy na drzwi we wszystkich drzwiach, również drzwi FD30 wymagają zawiasów 4”

 

INSTALOWANIE ZAWIASÓW DO DRZWI

Teraz, gdy masz już posortowane wymiary zawiasów do ramy, nadszedł czas, aby zainstalować zawiasy w samych drzwiach.

 • Większość drzwi korzysta ze standardowego zawiasu doczołowego – nie ma konkretnego miejsca, w którym powinny być zamontowane, ale montując je na górze i na dole, aby zapewnić stabilność (i środek)
 • Zaznacz pozycję zawiasu na drzwiach, otwierając go pod kątem prostym i kładąc z boku drzwi
 • Za pomocą dłuta należy wyciąć miejsce, w którym znajdują się Twoje oznaczenia. Nie próbuj dłutować wnęki zawiasu za jednym razem. Należy przeciąć linię w miejscu zaznaczonym • Zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby uzyskać dodatkową pomoc

Istnieje wiele różnych typów drzwi, które można zainstalować, niezależnie od tego, czy są to drzwi składane, przeszklone, francuskie i wiele innych. Istotne jest, aby w przypadku każdej z tych instalacji przebieg procesu był inny. Jednak wskazówki, które wymieniliśmy w tym artykule, odnoszą się do większości, jeśli nie do wszystkich, i nadal mogą być używane, aby pomóc w procesie instalacji. Jeśli potrzebujesz więcej informacji lub szukasz nowych drzwi wewnętrznych, które zaspokoją wszystkie Twoje gusta, już dziś przejrzyj bogatą ofertę sklepu internetowego drzwi-warszawa.com.